۴ اشتباه رایج در خرید و فروش آنلاین

 احتمالا بارها برایتان پیش آمده است که محصولی را در یک فروشگاه آنلاین پیدا می کنید و به سبد خرید خود اضافه می کنید و هنگامی که دکمه خرید را میزنید با مراحل مختلفی روبرو می شوید، برای مثال باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید یا یک حساب کاربری ایجاد کنید و خیلی مراحل دیگر. همه اینها باعث می شود خیلی اوقات از خرید منصرف شوید.

با اینکه ۲۵ سال از شروع خرید و فروش های آنلاین می گذرد، هنوز با مشکلاتی مواجه است. به همین دلیل جای تعجب نیست اگر ۷۰ درصد خریدهای آنلاین بخاطر روند کند، پیچیدگی یا مشکلاتی دیگر نیمه کاره رها شوند. این در دراز مدت باعث می شود خیلی از فروشگاههای آنلاین مشتریان خود را از دست بدهند.

در ادامه برخی اشتباهاتی که صاحبان فروشگاههای آنلاین مرتکب می شوند را ذکر می کنیم:

۱.داشتن حساب کاربری اجباری برای خرید

کابران اینترنت معمولا چندین حساب و رمز عبور دارند، برای آنها سخت است بخواهند برای هر خرید حساب کاربری جداگانه ای داشته باشند. قرار دادن یک حساب کاربری موقت و سریع در اختیار کاربران، باعث فروش بیشتر هر محصولی می شود. تمام هدف فروشندگان باید این باشد که هر کاربری که قصد خرید دارد بدون دغدغه و سریع مراحل خرید را انجام دهد.

۲.برخورد خریداران با قیمت های خیره کننده وغیر منتظره

یکی دیگر از دلایلی که باعث انصراف کاربران از خرید می شود، هزینه های مخفی است. طبق تحقیقات صورت ۵۰ درصد مشتریان گفته اند که هزینه های اضافی مثل حمل و نقل، مالیات و غیره باعث می شود از خرید خود منصرف شوند. برای حل این مشکل بهتر است زمانی که کاربران در حال سرچ و کسب اطلاعات هستند و قبل از مرحله آخر، تا حد امکان اطلاعات کافی در مورد قیمت ها را در اختیارشان قرار دهید. شفاف بودن قیمت ها در همان مراحل اولیه باعث جلب اعتماد خریداران می شود.

۳.امنیت پایین سایت

بسیاری از فروشگاههای آنلاین امنیت کمی برای تراکنش های مالی خود دارند، نکته ای که برای خریداران اهمیت زیادی دارد زیرا هر لحظه ممکن است پول خود را از دست بدهند. اگر سایت تان طراحی قدیمی داشته باشد یا فاقد گواهی SLL باشد، کمتر کسی حاضر می شود محصولات شما را خریداری کند. سعی کنید حتما پلتفرم های مناسب را الویت قرار دهید و با نمایش گواهی نامه های معتبر به خریداران اطمینان لازم را بدهید.

۴.طولانی و گیج کننده بودن فرآیند خرید

از هر پنج خرید بیش از یک نفر خرید خود را بخاطر فرآیند طولانی خرید نیمه کاره رها می کنند. یکی از بخش های خسته کننده و طولانی برای کاربران، پر کردن فرم های اطلاعاتی مثل: اطلاعات تماس، آدرس، اطلاعات کارت اعتباری و غیره است. یکی از راه حل های این مشکل اختیاری کردن برخی گزینه ها و به حداقل رساندن فرم های تکمیلی مورد نیاز است، فقط اطلاعاتی را بخواهید که واقعا ضرورت دارد. همچنین بهینه سازی زمان بارگذاری نیز اهمیت زیادی دارد. این راهکارهای به ظاهر ساده تاثیر زیادی دارند و می توانند روند خرید را تا ۳۰ درصد سرعت ببخشند و باعث جلب اعتماد خریدار شوند.

منبع: https://blog.acquire.app/5-common-checkout-mistakes-made-by-online-stores-c11855049aca

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.