گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام و تیک تاک

اگر پست های اینستاگرام و تیک تاک را دیده باشید حتما با عبارت”Link in bio” برخورد کرده اید. این اصطلاح به چه معناست؟ چرا همه از آن استفاده می کنند؟ نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟ بسیار خوب، اجازه دهید با هم این موضوعات را بررسی کنیم.

“link in bio” به چه معناست؟

تولید کنندگان محتوا از عبارت”لینک در بیو” استفاده می کنند، تا به مخاطبان بگویند اگر دوست دارند اطلاعات بیشتری از یک پست داشته باشند می توانند با کلیک روی URL موجود در بیوگرافی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

در اینستاگرام هر شخص می تواند یک لینک به بیو خود اضافه کند، در تیک تاک نیز هرکس که یک حساب تجاری دارد می تواند لینیکی در بیو خود داشته باشد. محتوا نویسان با ذکر لینک در محتوایی که پست می کنند، توجه را به سمت آن جلب می کنند.

برای حساب های تیک تاک و اینستاگرام که کمتر از ۱۰ هزار فالوور دارند، تنها راهی که می توان کاربران را به پلتفرم غیرفعال کشاند استفاده از لینک در بیو است. حساب هایی که بیش از ۱۰ هزار فالوور دارند می توانند لینک هایی در استوری هایشان قرار دهند. اکثر کسانی که در تیک تاک و اینستاگرام حساب دارند، از لینک در بیو استفاده می کنند تا کاربران را به فضاهای زیر هدایت کنند:

  1. وب سایت اصلی.
  2. نمایه هایی که در دیگر رسانه های اجتماعی دارند.
  3. مطالب وبلاگ.
  4. صفحه اصلی محصولات.
  5. خرید آنلاین.

در بیو اینستاگرام، لینک کجا قرار می گیرد؟

در اینستاگرام می توانید لینک را در قسمت پروفایل، زیر اطلاعات اصلی مثل تعداد فالوورها و پست ها ببینید. سازمان Venture North ، که گردشگری را در اسکاتلند ترویج می کند، از لینک در بیو حساب خود استفاده کرده است.

در تیک تاک، لینک بیو کجا قرار می گیرد؟

درست شبیه اینستاگرام در تیک تاک نیز می توانید لینک را در قسمت پروفایل ببینید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

نحوه گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

افزودن لینک به بیو اینستاگرام خیلی راحت است و در سه مرحله انجام می شود.

۱.ابتدا در قسمت بالای پروفایل روی گزینه “edit profile” کلیک کنید.

لینک گذاری در بیو اینستاگرام

۲.سپس URL مورد نظرتان را در کادر “website” وارد کنید.

لینک گذاری در بیو اینستاگرام

۳.سپس در پایین صفحه روی گزینه “submit” کلیک کنید.

بدین صورت یک لینک به بیو اینستاگرام خودتان اضافه کردید. فراموش نکنید که حتما دکمه “submit” را بزنید، زیرا در غیر این صورت تنظیمات شما ثبت نمی شوند.

نحوه گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

مراحل شبیه اینستاگرام است، با این تفاوت که در تیک تاک، کاربران باید دارای یک حساب تجاری باشند. اگر حساب معمولی دارید و امکان دسترسی به لینک در بیو ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید تغییر حساب تان به یک حساب تجاری است. برای این کار:

۱.روی آیکون منوی تیک تاک کلیک کنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۲.سپس روی گزینه”manage account” کلیک کنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۳.سپس گزینه “ switch to business accont” را بزنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۴.یک دسته بندی مناسب انتخاب کنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۵.روی دکمه next کلیک کنید.

در این اینجا می توانید یک لینک به بیو تیک تاک خود اضافه کنید.

۱.روی “edit profile” کلیک کنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۲.روی گزینه “add your website” کلیک کنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۳.سپس URL مد نظرتان را اضافه کنید.

گذاشتن لینک در بیو تیک تاک

۴.در آخر گزینه Save را بزنید.

اکنون یک لینک در بیو تیک تاک خود دارید.

گذاشتن یک لینک در بیو با چند لینک

در ایسنتاگرام و تیک تاک تنها مجاز به گذاشتن یک لینک در بیو هستید، هیچ جای دیگری روی این پلتفرم ها نمی توانید لینک ها را قرار دهید، بنابراین باید دنبال راه حل های دیگر باشید. خیلی ها برای حل این مشکل از لندینگ پیج استفاده می کنند و یک لینک را به چندین لینک تغییر می دهند. لندینگ پیج حاوی تمام لینک هایی است که می خواهید به نمایش بگذارید، ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، نگران نباشید زیرا ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانید به راحتی یک صفحه لندینگ با چند لینک درست کنید.

گذاشتن چند لینک در بیو

 

ابزارهای لینک در بیو

 

ابزار Linktree

لینک تری ابزاری رایگان است که با استفاده از قالب های پایه، برای ساخت لندینگ پیج چند لینکی مورد استفاده قرار می گیرد. در ورژن رایگان موارد و قالب های سفارشی وجود دارد، و برای دیدن عملکرد پیج خودتان به یک رابط ساده دسترسی دارید. با پرداخت ماهیانه ۶ دلار، می توانید لوگوی linktree را از لندینگ پیج خودتان حذف کنید و به گزینه های بهتری دسترسی داشته باشید.

ابزار linktree

 

منبع:https://blog.hootsuite.com/link-in-bio/