چگونه در۳۰ روز یک کسب و کار جدید را راه اندازی کنیم؟

شروع یک کسب و کار جدید کار چندان راحتی نیست، استرس ها و مشکلات خاص خودش را دارد. ۳۰روز اول یک کار جدید مثل  ۱۰۰ روز ریاست جمهوری میمانند. در ادامه این مقاله چند راهکار عملی برای شروع یک بزینس جدید را بیان میکنیم و امیدواریم با به کارگیری آنها بتوانید در هر حرفه ای که وارد میشوید موفق باشید.

اولین کاری که باید انجام دهید و شاید مهم ترین کار باشد، همان روز اول یک دفتر و قلم بردارید، اهداف و نقشه کامل و واضحی از مسیری که میخواهید در آن قدم بردارید بکشید. مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک باشد، نکته مهم شفاف بودن هدف میباشد.

روز دوم: مخاطبان خود را بشناسید و اطلاعات کاملی از آنها بدست بیاورید.

هر شغل و حرفه ای مخاطب خاص خود را دارد، بنابراین مخاطب، مشتری و کاربری که قصد خرید و استفاده از محصول را دارد، باید بر همه چیز الویت داشته باشد. افرادی که میخواهید با آنها تجارت داشته باشید چه کسانی هستند؟ با مشخص کردن موراد زیر شروع کنید:

۱.اطلاعات جمعیت شناختی آنها شامل: سن، موقعیت، جنسیت و غیره.

۲.هنگامی که آنلاین هستند چه چیزی را بیشتر جست وجو میکنند(تحقیق، اخبار، سرگرمی)؟ و بیشتر کجا هستند(رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، سایت ها و غیره)؟

۳.در حال حاضر نگرانی آنها چیست؟

۴.چه انتظاری از شما دارند؟

روز سوم: یک تحلیل رقابتی ایجاد کنید

هیچ شرکت و کسب و کاری بدون رقیب نیست. در این مرحله اولین کاری که باید انجام دهید، بفهمید دقیقا با چه کسی یا کسانی قراره رقابت داشته باشید. آیا رقیبی وجود دارد که کسب و کار شما را تهدید کند؟ یا در آینده کسی پیدا شود که از شما جلو بزند؟ فهرستی از همه رقبای خود بنویسید و آنها را الویت بندی کنید و براساس شناختی که از آنها دارید، کار خود را استارت بزنید. از رقبا و رقابت کردن با انها نترسید، در عوض از موفقیت ها و شکست های آنها درس بگیرید و فرصت ها را ببینید و در کار خودتان استفاده کنید.

در این زمینه برخی ابزارها میتوانند به شما کمک کنند که شامل: Similarweb، SEMrush، Moz، Ahrefs، Adbeat و  Ubersuggest. می شوند. این ابزارها دیدگاه شما را تغییر میدهند و در ادامه با سایر عواملی که ذکر خواهیم کرد برایتان مفید خواهند بود.
از میان ۶ ابزاری که به آن اشاره کردیم، Ubersuggest  تنها ابزاری است که رایگان است و ممکن است شروع خوبی باشد و بتوانید دیدگاه بهتری بدست بیاورید.

روز چهارم: کلمات کلیدی کاربردی پیدا کنید

با دانستن این موضوع که کاربر چه کلمات کلیدی سرچ میکند و شناخت شخصیت مخاطب، میتوانید شروع به ایده پردازی کنید و اگر مراحل قبل را به درستی انجام داده باشید، در این مرحله نتیجه دلخواه را بدست می آورید.

ویژگی کلمات کلیدی برنده:

۱.در ماه بیش از ۱۰۰ مرتبه جست و جو میشوند.

۲.نمره دشواری زیر ۵۵ دارند.

۳.هم به متن و هم به نیازها و و علایق مخاطب مرتبطه.

با استفاده از این اطلاعات میتوانید استراتژی بازایابی محتوا و پست های خاص روی وب سایت خودتان بسازید.

روز پنجم تا هفتم: وب سایت خودتان را راه اندازی کنید

اکنون زمان ایجاد نام دامنه، وب سایت و وبلاگ است. با یک نام دامنه خوب شروع کنید. اگر امکان دارد بهتر است شامل یک کلمه کلیدی برنده باشد، اگر هم امکان پذیر نیست نگران نباشید، فقط مطمئن شوید نشان دهنده برند شما باشد و به راحتی در ذهن بماند.
یک سایت خوب برای خرید نام دامنه  godaddy.com یا bluehost.com است. قدم بعدی پیدا کردن یک پلتفرم هاستینگ است، بدون این پلتفرم سایت شما جایی برای قرار گرفتن ندارد و بنابراین وجود خارجی ندارد. آخرین مرحله ساخت وب سایت اختصاصی خودتان است.

روز هشتم: استفاده از ابزارهای بازاریابی برای اتوماسیون و تحلیل

ابزارهایی که برای تحلیل کارهای رقبا استفاده میشد را بخاطر دارید؟ این ابزارها هنگام شروع کسب و کار جدید خیلی کمک کننده هستند،ابزارهای این دسته مشابه ابزارهایی هستند که برای تحلیل رقابتی شما استفاده میشوند.

اکنون زمان ساخت و ایجاد برخی مهارت ها است، مهارت هایی که در آینده خیلی برایتان کاربردی میشوند مخصوصا زمانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارید.

روز نهم: راه اندازی گوگل آنالیتیکس(GA)

گوگل آنالیتیکس برتری خاصی نسبت به دیگر ابزارها دارد. برخی متخصصان بازاریابی در سراسر دنیا تنها از این ابزار استفاده میکنند. البته ابزار GA در کنار مزایای زیادی که دارد، یک ایراد بزرگی که میتوان از آن گرفت گیج کننده بودن آن برای مبتدیان است.

روز دهم تا دوازدهم: تولید محتوا

اکنون وقت نوشتن پست برای وبلاگ است. بازدیدکنندگان متوجه جدید بودن سایت میشوند، پس سعی کنید محتوای جذابی تولید کنید تا مخاطب در سایت بماند یا تمایل داشته باشد دوباره برگردد. چه نوع محتوایی مشکل مخاطب را حل میکند؟ یا به چه موضوعاتی علاقه دارد؟

در ادامه حتما یک تقویم محتوایی برای خودتان داشته باشید، این کار کمک می کند برنامه مشخص و منظمی برای انتشار محتوای خود بدست بیاورید.

نکته: یک چیز را به خاطر داشته باشید: «مردم به مشکلات خود بیشتر از محصولات شما اهمیت میدهند، بنابراین محتوایی که تولید می کنید باید باارزش باشد و و هدف خاصی داشته باشد.

روز سیزدهم: بهینه سازی سئو داخلی

سئو مجموعه ای از اقداماتی است که صاحبان وب سایت می توانند برای «بهینه سازی» صفحات خود برای جذابیت بیشتر برای موتورهای جستجو انجام دهند. هرچه جستجو و رتبه‌بندی سایت شما برای گوگل آسان‌تر باشد، در نهایت برای مخاطب هدف شما نیز آسان‌تر خواهد بود.

دو نمونه سئو داریم: سئو داخلی و سئو خارجی، ابتدا سئو داخلی را بررسی میکنیم. برای بهینه سازی کامل صفحات باید کلمات کلیدی را در جاهای زیر قرار دهید:

  1. عنوان
  2. URL
  3. سرفصل ها

۴.تگ های آلت تصویر

۵.داخل متن اصلی

۶.انکر تکست در لینک های داخلی به پست ها و صفحات مرتبط با پست شما

۷.تگ های متا

روز چهاردهم: بهینه سازی سئو خارجی

سئو خارجی همانطور که از نام آن پیداست مربوط به عناصر بهینه سازی خارج از صفحات شما است. رایج‌ترین عنصر در اینجا ساخت لینک (یا بک لینک‌سازی) است.  ساده ترین راه برای شروع این است که محتوای با کیفیت بالا تولید کنید. هرچه پست‌های شما تحقیقات، ارزشمندتر و با کیفیت‌تر باشد، احتمال اینکه توسط وب‌سایت‌های دیگر به آن‌ها پیوند داده شود، بیشتر می‌شود.
راه های دیگری که می توانید به سایت خود پیوند ایجاد کنید عبارتند از:

۱.ساخت اینفوگرافیک

۲.گزارشات صنعتی

۳.آزمون ها

۴.محتوایی به شکل لیست، راهنما و محتوای آموزشی
سئو خارجی، یک فرآیند طولانی مدت و مداوم است هرچه محتوای باکیفیت تری ایجاد کنید بهتر است.

روز پانزدهم و شانزدهم: بازاریابی رسانه های اجتماعی

قبل از ایجاد پروفایل باید بدانید مخاطب شما بیشتر در چه فضاهایی حضور دارد و به دنبال چه چیزی هست. برای این کار میتوانید با سوالات زیر شروع کنید:

  1. مخاطبان هدف من بیشتر وقت خود را در کدام پلتفرم رسانه اجتماعی میگذرانند؟ (فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و غیره).
  2. چند ساعت در روز را در شبکه های اجتماعی میگذرانند؟
  3. چه نوع پست هایی را دوست دارند ببینند (تصاویر ساده، پیوندها، ویدیوها و غیره).

۴.چه چیزی در پست نظر آنها را جلب میکند؟(لایک، اشتراک گذاری، کامنت ها).

هنگامی که پاسخ این سوالات را فهمیدید می توانید شروع به ساخت پروفایل کنید.

روز هفدهم تا بیست ودوم: کانال خود را ایجاد کنید

چگونه میتوانم مشتریان جدیدی از اینترنت به دست بیاورم؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که کسب و کارهای جدید هنگام راه اندازی وب سایت خود میپرسند.
اگر نتوانید نکات را پیدا کنید و خدمات خود را از طریق ایمیل تبلیغ کنید، کسب و کارتان رشد کمی خواهد داشت. برای شروع، باید یک کانال بازاریابی ایجاد کنید، اولین قدم برای این کار ارائه یک پیشنهاد رایگان به مخاطب است. هنگام دانلود فایل، مخاطب مجبور است آدرس ایمیل خود را بدهد و سپس از این طریق می توانید تبلیغات خود را به ایمیل آنها بفرستید.

بیش از دو هفته از شروع سئو سایت می گذرد و خزنده های موتور جست وجو فرصت کافی برای مرور سایت شما داشته اند. اکنون زمان آن است که عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید.

۱.ترافیک: ترافیک سایت تان چگونه به نظر میرسد؟ آیا همان جایی است که امیدوار بودید باشید؟

۲.مخاطب هدف: در اینجا مهم است که ببینید آیا در همان ابتدا افراد مناسب را جذب میکنید یا خیر. اگر اینطور نیستید، شاید وقت آن رسیده است که کلمات کلیدی خود را مجدداً مرور کنید و کلمات کلیدی را پیدا کنید که هدف مخاطب هدف شما را بهتر نشان دهد.

۳.کلمات کلیدی: کدام کلمات کلیدی بهترین عملکرد را دارند؟ آیا کلمات کلیدی جدیدی که گوگل شما را برای آن رتبه بندی میکند به دست آورده اید؟
کدام مقالات در حال حاضر بهترین عملکرد را دارند و چرا؟

۴.بک لینک: آیا بک لینک هایی به سایت های خارجی دارید؟ آیا آنها لینک های مفیدی هستند؟ اگر اینگونه نیست حتما آنها را حذف کنید.

اکنون می توانید با کمک این نکات کسب و کار جدید خود را راه اندازی کنید.

منبع: https://medium.com/digital-marketing-insight/how-to-start-a-business-in-30-days-a-complete-guide-c19e343c70f7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.