استفاده از تصویر سازی برای ارتقا برند

آیا تمایل دارید برند مطرحی داشته باشید؟ یا نرخ تبدیل بالا و مخاطب بیشتری داشته باشید و از این طریق بتوانید شرکت و محصولاتتان را برای مشتری جذاب تر کنید؟ تصویرسازی یکی از ابزارهای قدرتمند بازاریابی است و کمک زیادی به ارتقا یک برند و جذب مخاطب می کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید زیرا قصد داریم این ابزار کاربردی و مهم را به تفصیل بیان کنیم.

در ادامه چند مثال از جاهایی که تصویرسازی کاربرد بیشتری دارد آورده شده است:

۱.برندینگ

بازاریابی به کمک تصاویر

بسیاری از کسب و کارها برای اینکه از رقبای خود جلو بزنند هزینه های زیادی می کنند، زیرا جلب اعتماد مشتری یکی از کارهای سخت و در عین حال مهم در بازاریابی است.

استفاده از تصویرسازی در کمپین های برند یک راه حل ساده و موثر است، اما چگونه؟ تصویرسازی یک ابزار ارتباطی قوی است. تصاویر به گونه ای هستند که درک مفهوم پیام را آسان تر می کنند و همچنین بهتر در ذهن می مانند و به همین دلیل قابل اعتمادتر هستند. همچنین باعث سرگرمی بیشتر می شوند زیرا احساسات مخاطب را درگیر می کنند.

استفاده از تصویرسازی برای ارتقا برند

لوگوی طراحی شده

این گزینه بهترین انتخاب برای استارت آپ ها، شرکت هایی که رقبای بزرگ دارند و یا هر کسب و کاری که قصد دارد در زمان کوتاهی رشد کند است. یک لوگو با طراحی زیبا و منحصر به فرد توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند، بویژه لوگوهایی که ترکیبی از متن و تصویر هستند.

مسکات(mascot)

مسکات یک کارکتر تصویری است و به عنوان لوگو یا نماد یک شرکت، موسسه یا تیم معرفی می شود و می توان از آن به جای لوگو یا در کنار لوگو استفاده کرد. مسکات ها باعث می شوند مخاطب حس خوبی و مثبتی داشته باشد و به همین دلیل بهتر در ذهن می مانند.

مدیریت برند

تصویرسازی کمک می کند پایه و اساس سازمانی و شرکتی مختص خودتان را داشته باشید و تیم خود را به روشی دوستانه مدیریت کنید. تصاویر برندسازی براساس ویژگی های ظاهری مثل (سبک سازمانی، لوگو، پالت رنگی، فونت ها و غیره) و کارهایی که برای برندسازی ضرورت دارد و وظایف فعلی ساخته می شوند.تصاویر برای اینکه تاثیر داشته باشند باید برای هدف خاصی طراحی شده باشند.

۲.کمپین های تبلیغاتی

بنرها

استفاده از بنرها به همراه تصاویر خلاقانه جذابیت بیشتری نسبت به بنری با یک عکس معمولی دارد. تصاویری که جزییات را نشان می دهند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند، زیرا عکس ها تنها یک تصویر نیستند بلکه معنا را نیز منتقل می کنند.

محصولات چاپی

کاتالوگ، پوستر، تقویم و چیزهایی شبیه اینها نیز به خوبی می توانند برند شما را معرفی و تبلیغ کنند و تاثیر زیادی روی مخاطب داشته باشند. همچنین این جذابیت دو چندان می شود اگر تصاویر زیبایی نیز درون این تبلیغات قرار دهید.

استفاده از تصویرسازی برای ارتقا برند

۳.آنلاین بودن و حضور در فضای مجازی

معرفی شرکت

امروزه در هر کسب و کاری رقابت وجود دارد، به همین دلیل مطرح شدن در میان رقبای زیاد، کار سختی به نظر می رسد. استفاده از تصاویر منحصر به فرد یک راه خوب برای دیده شدن است، خواه یک وب، لندینگ پیج و یا پروفایل رسانه اجتماعی باشد.

معرفی محصولات و خدمات

زمانی که یک محصول را معرفی می کنیم در واقع داریم توجه مخاطب را به آن جلب می کنیم، کاری که تصاویر نیز انجام می دهند و بلافاصله مورد توجه قرار می گیرند. اگر محصول شما به گونه ای است که نمی توان با کلمات آن را معرفی کرد، بهترین راه استفاده از تصاویر است، به عبارتی تصویرسازی نقش یک فروشنده خوب را ایفا می کند که به صورت رایگان نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

رسانه های اجتماعی و لیست های ایمیل

امروزه تبلیغات به طور گسترده ای افزایش یافته اند و روزانه با هزاران تبلیغ مختلف روبرو می شویم و اکثر آنها را نادیده می گیریم. با این وجود اگر تبلیغی حاوی تصاویر جالب باشد، شاید بتواند توجه ما را جلب کند.

اگر به طور منظم برای مخاطبانتان ایمیل و تبلیغ ارسال می کنید، بهتر است برای جلب نظر کاربر از تصاویر خاص نیز استفاده کنید. یک طرح زیبا باعث می شود مخاطب انگیزه بیشتری برای خواندن ادامه متن داشته باشد.برای مثال کدام یک از طرح های زیر را بیشتر تمایل دارید که بخوانید؟

استفاده از تصویرسازی برای ارتقا برند

۴.طراحی بسته بندی

طراحی و تصاویر روی بسته بندی یک محصول تاثیر زیادی در فروش آن دارد. استفاده از تصویرسازی و طراحی زیبا یک روش زیرکانه برای فروش بیشتر محصول است.

استفاده از تصویرسازی برای ارتقا برند

نکته پایانی

همانطور که دیدیم از تصویرسازی در جاهای زیادی می توان استفاده کرد. تصویرسازی یعنی:

  1. روشی برای مطرح شدن در بین رقبا
  2. سرگرم کننده و شناخته شده
  3. قابل فهم
  4. درگیر کردن احساسات
  5. با ارزش و قابل اعتماد
  6. فراموش نشدنی

البته این نکته را بخاطر داشته باشید که موارد بالا در صورتی کارایی دارند که تصویر استفاده شده حرفه ای و منحصر به فرد باشد، وگرنه یک طرح ساده تاثیر چندانی روی مخاطب ندارد. قبل از استفاده از هرگونه تصویر حتما تحقیق لازم را انجام دهید و ببینید آیا نیاز است که استفاده شود یا نه. همچنین بخاطر داشته باشید که طراحی حتما باید توسط فرد متخصص انجام شود زیرا این بهترین راه برای تبدیل تصویرسازی به یک ابزار بازاریابی ارزشمند است.

منبع: https://dribbble.com/stories/2021/08/11/illustration-as-a-business-tool

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.