اینستاگرام مارکتینگ (Instagram Marketing) یا بازاریابی اینستاگرام، یکی از روش های پر بازده در بازاریابی شبکه های اجتماعی است. امروز سعی کرده ایم به طور خلاصه درباره تعریف اینستاگرام مارکتینگ و فواید آن برای کسب و کارها اینستاگرام مارکتینگ صحبت کنیم گه برای مدیریت شبکه های اجتماعی بسیار ضروری به نظر می رسد.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرجمعیت است که ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و اگر در ایران خودمان کمی دقت کنیم متوجه می شویم که جای فیسبوک را به راحتی گرفته است. بازاریابی اینستاگرام یکی از شیوه های بازاریابی شبکه های اجتماعی است که به راحتی در آن می توانید مشتریان هدف خود را پیدا کنید و کسب و کار خود را رونق ببخشید.

اینستاگرام

اینستاگرام مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مفید است؟

 

جواب، همه است. بازاریابی ایسنتاگرام برای تمامی کسب و کار ها از کارخانه داران یا فروشندگان لوازم التحریر می تواند به شدت تاثیرگذار باشد اگر و تنها اگر، روش این نوع بازاریابی را بلد باشند چرا که روز به روز اینستاگرام در حال تکامل و پیشرفت است و تنها کسانی در این روش موفق خواهند شد که روش های بازاریابی ایسنتاگرام را بلد باشند!

هدف کسب و کار خود را درباره حضور در اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرامی مشخص کنید.

قبل از شروع به هر فعالیتی در اینستاگرام بهتر است اهداف خود را بدانید. کسب و کارها می توانند اهداف گوناگونی در این زمینه داشته باشند مانند:

برخی از کسب و کار ها برای تعامل بیشتر با مشتری وارد اینستاگرام می شوند تا مشتری از فعالیت هایی که کمتر دیده می شود و همچنین فرهنگ کاری آن برند بیشتر آشنا شود.

بعضی از کسب و کارهای بزرگ از اینستاگرام برای تثبیت جایگاه خود استفاده می کنند. به عنوان مثال شرکت سامسونگ برای افزایش فروش در اینستاگرام تلاش نمی کند اما از همین طریق برای تثبیت برند خود و به اشتراک گذاشتن فعالیت های بشر دوستانه خود اقدام می کند تا در ذهن مردم ماندگار شود.

از قدرتی که دارید استفاده کنید!

چرا که هیچکس دیگری نمی‌تواند شما باشد.

اکثر کسب و کار ها از اینستاگرام برای افزایش فروش خود استفاده می کنند و در حقیقت Instagram Marketing را روشی برای افزایش فروش می دانند. به عنوان مثال شرکت دیجی کالا یا بامیلو با استفاده از اینستاگرام محصولات دارای تخفیف خود یا محصولات جدید را به مخاطبان خود می فروشند.

همانطور که حتما خودتان هم مطلع شدید، اهداف در اینستاگرام می تواند بسیار مختلف باشد. پس لطفا همین الان چند دقیقه فرصت بزارید و اهداف خود را درباره حضور در اینستاگرام مشخص کنید.