افزودن عکس پروفایل در وردپرس و نشون دادن عکس پروفایل برای اعضای سایت میتونه گزینه مناسبی باشه تا یک ظاهر بهتر و مناسب‌تری به سایت خودتون ببخشید. با استفاده از آواتار و عکس پروفایل کاربرانی که در نوشته‌های شما نظری ثبت می‌کنند باعث میشن تا دیدگاه‌های به شکل بهتر و ظاهر زیباتری به چشم بیاد و زیبایی سایت شما را دو چندان کنه. علاوه بر این با افزودن عکس پروفایل برای اعضای سایت میشه یه جورایی کاربران را از هم تفکیک کرد.

گراواتار چیست؟

گراواتار یکی از پروزه‌های متعلق به وردپرس هستش که با استفاده از اون قادر خواهید بود تا پس از ثبت نام و ورود به سایت gravatar.com هر تعداد ایمیل که دارید در این وبسایت ثبت کنید و سپس برای هر یک از ایمیل‌های خودتون یک تصویر پروفایل در نظر بگیرید. حالا بعد از اینکه تصاویر خودتون را ثبت کردید در این وبسایت برای ایمیل شما ثبت شده و هر سایتی که از گراواتار پشتیبانی کنه وقتی با ایمیل‌های ثبت شده در گراواتار در سایتی کامنتی ارسال می‌کنید و یا فعالیتی انجام میدین بر اساس ایمیل ثبت شده در گراواتار عکس پروفایل انتخابی در سایت گراواتار برای شما انتخاب شده و نمایش داده خواهد شد. گراواتار متعلق به شرکت اتوماتیک هستش که به عنوان شرکت مادر وردپرس می‌باشد.

این نوع تصویر پروفایل در وردپرس از بیشترین محبوبیت برخوردار است که کاربران اونو انتخاب می‌کنند تا هر کاربری قادر باشه تا برای خودش عکس پروفایل دلخواهی را انتخاب کند. بیایید از زبان خود گراواتار قضیه را باز کنیم:

تصویر گراواتار شما تصویری است که شما را از وب‌گاهی به وب‌گاه دیگر دنبال می‌کند؛ و هنگامی که دیدگاه یا نوشته‌ای در یک وب‌نوشت می‌نویسید در کنار نام شما نمایان می‌شود. چهرک‌ها کمک می‌کنند نوشته‌های شما در وب‌نوشت‌ها یا انجمن‌ها مشخص شوند، پس چرا آن را در همه‌جا به همراه نداشته باشیم؟

تغییر عکس پروفایل در وردپرس

در نظر داشته باشید که اگر تا به حال در گراواتار ثبت‌نام نکرده‌اید هنوز هم دیر نیست. برای انجام ان می‌توانید در سایت گراواتار به آدرس gravatar.com بروید.

یکی از مشکلاتی که همواره مدیران سایت‌ها دارند اینه که در صورت استفاده از گراواتار به دلیل وضعیت زیرساختی اینترنت کشور در صفحاتی که کامنت بالایی دارند و تصاویری که در صفحه از گراواتار لود می‌شوند تعدادشون بالاست باعث کندی سرعت سایت شده و باعث میشه تا سایت خیلی دیرتر لود بشه و از طرف دیگه گاها گراواتار برای برخی ISP ها به درستی در دسترس نیست و تصویر گراواتار کاربران لود نمیشه، بنابراین استفاده از آواتار سفارشی در وردپرس میتونه گزینه مناسب‌تری باشه تا مشکل سرعت بارگذاری صفحات را هم حل کنید.

در ادامه باید در قسمت Enter Your Email Address To Get Started ایمیل خود را وارد کنید و سپس روی Get Your Avatar کلیک کنید.

تغییر عکس پروفایل در وردپرس و نظرات سایت‌ها

برای ثبت‌نام در گراواتار باید یک اکانت WordPress.Com داشته باشید. توسط این اکانت می‌توانید در گراواتار ثبت‌نام کنید. (البته برای ثبت‌نام در وردپرس باید از سرویس‌های تغییر آی پی استفاده کنید)

پس از کلیک می‌توانید در سایت گراواتار ثبت‌نام کرده و آواتار خود را اضافه، حذف و یا تغییر دهید. به‌این‌ترتیب در تمام سایت‌هایی که تا به حال نظر داده‌اید و یا به‌عنوان نویسنده اقدام به ارسال پست کرده‌اید؛ آواتار جدید شما نمایش داده می‌شود.