چگونه اعتبار دامنه سایت را تقویت کنیم: بررسی و بهبود این معیار کلیدی برای سایت

دانستن اعتبار دامنه سایت شما برای کمک به ایجاد یا بهبود طرح بازاریابی خود کلیدی است. اما چگونه می‌دانید که اعتبار دامنه شما چیست؟ بیایید به این موضوع بپردازیم که این معیار چیست و چند نکته برای انتخاب یک چک کننده اعتبار دامنه مناسب برای کسب‌وکار شما وجود دارد.

Domain Authority چیست؟

Domain Authority (DA)به تعداد بک‌لینک‌های مرتبط – پیوندهایی به وب‌سایت شما از سایر سایت‌های معتبر – سایت شما اشاره دارد. ارتباط آن بک‌لینک‌ها(لینک هایی از سایر وب سایت ها به وب سایت شما متصل می شوند) نیز به امتیاز شما کمک می‌کند. Moz معیار Domain Authority را ایجاد کرد تا به کسب‌وکارها کمک کند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو  (SERP) – رتبه‌بندی کنند. آنها رتبه‌بندی احتمالی یک صفحه را از طریق چندین کانال، از جمله پیوند دادن دامنه‌های ریشه و تعداد کل پیوندها، در یک امتیاز DA برآورد می‌کنند. این امتیاز می‌تواند وب‌سایت‌ها را مقایسه کند یا «قدرت رتبه‌بندی» یک وب‌سایت را در طول زمان ردیابی کند. برخی از برندها بدون اینکه به‌ظاهر تلاش کنند معتبر هستند. این به این دلیل است که کلمات کلیدی که به طور طبیعی در وب‌سایت‌های آنها وجود دارند دارای اعتبار هستند.

به‌عنوان‌مثال، سایت فیلم IMDB دارای DA بالایی است زیرا کلمات کلیدی مرتبط به طور طبیعی در سراسر سایت یکپارچه شده‌اند. کلمات کلیدی مرتبط ثانویه نیز رایج هستند. وقتی ایده بهتری در مورد شرایطی که برای آنها معتبر شناخته می‌شوید داشته باشید، می‌توانید سایت خود را بهتر بهینه کنید.

اما این فقط کلمات کلیدی نیستند – هرچه بک‌لینک‌های شما بهتر باشد، شانس شما برای افزایش در DA بیشتر است. اعتبار دامنه در مقیاس لگاریتمی تعیین می‌شود. این بدان معنی است که معیارهای تک‌نفره همیشه امتیاز را به همان اندازه افزایش یا کاهش نمی‌دهند.  هر چه یک معیار مهم‌تر باشد، تأثیر بیشتری خواهد داشت.

چرا باید به اعتبار دامنه سایت اهمیت بدهم؟

اگرچه گوگل از اعتبار دامنه در رتبه‌بندی خود استفاده نمی‌کند، اما مطالعه Ahrefs ارتباط بین رتبه‌بندی DA و SERP را نشان داد. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که DA ممکن است معیار مفیدی برای سنجش میزان ترافیک ارگانیک شما از Google باشد. اگر می‌خواهید رتبه‌بندی سئوی خود را افزایش دهید، استراتژی اعتبار دامنه خود را افزایش دهید. بااین‌حال، توسعه اقتدار ممکن است مدتی طول بکشد، بنابراین اگر فوراً نتایج را مشاهده نکردید نگران نباشید.

امتیاز اعتبار دامنه خوب چیست؟

امتیازات اعتبار دامنه از یک تا ۱۰۰ متغیر است. وقتی امتیاز اعتبار دامنه بیشتری دارید، به‌احتمال زیاد شاهد افزایش در ترافیک وب و رتبه‌بندی SERP خواهید بود.

هنگامی که یک وب‌سایت جدید را راه‌اندازی می‌کنید، اعتبار دامنه آن یک است. Moz اشاره می‌کند که سایت‌هایی که لینک‌های خارجی زیادی دارند معمولاً دارای DA بالاتری هستند، درحالی‌که سایت‌های کسب‌وکار کوچک و آنهایی که لینک‌های ورودی کمتری دارند معمولاً امتیاز DA پایین‌تری دارند. یک معیار قوی برای سایت شما این است که آن را با سایر سایت‌های مشابه  اندازه‌گیری کنید. DA شما می‌تواند در طول زمان نوسان داشته باشد و بااین‌همه بخش متحرک شناسایی دلیل تغییر آن می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. اما تسلیم نشوید.

 Mozچندین فاکتور را برجسته می‌کند که می‌تواند روی امتیاز شما تأثیر بگذارد:

می‌توان به‌سادگی گفت که رشد پروفایل لینک شما هنوز توسط شاخص آن‌ها دیده نشده است.

مورد دیگر زمانی اتفاق می‌افتد که سایت‌های باقدرت بالاتر رشد عظیمی را در تعداد لینک‌ها تجربه می‌کنند که ممکن است روند مقیاس‌بندی را منحرف کند. این نوع نوسانات ممکن است به طور قابل‌توجهی مقامات حوزه را تحت‌تأثیر قرار دهد.

همچنین ممکن است از سایت‌هایی که به رتبه‌بندی در گوگل کمکی نمی‌کنند لینک‌هایی به دست آورده باشید، اگر Moz مقدار متفاوتی از دامنه‌های پیوند را نسبت به دفعه قبل که از سایت شما عبور کرده بود بخزد، نتایج ممکن است تحت‌تأثیر قرار گیرند.

چگونه می‌توانید امتیاز اعتبار دامنه سایت خود را افزایش دهید؟

افزایش DA یک فرایند طولانی‌مدت است، اماراه‌های مختلفی برای رسیدن به آن وجود دارد.

ابتدا لینک‌های خود را برسی کنید. این فرایند شامل اطمینان از معتبر بودن پیوندهای وب‌سایت شما است و شامل تاکتیک‌های سئو کلاه‌سیاه نمی‌شود.

Ubersuggest را امتحان کنید تا در مورد امتیاز دامنه خود، تعداد بک‌لینک‌های فعلی و دامنه‌های ارجاع‌دهنده اطلاعاتی کسب کنید. بک‌لینک‌ها، بر رتبه‌بندی سئو تأثیر می‌گذارند – اگرچه بک‌لینک‌ها همه یکسان ایجاد نمی‌شوند.

چگونه Domain Authority خود را بررسی می‌کنید؟

چندین ابزار مرجع لینک وجود دارد. حالا سؤال این است که چگونه می‌دانید کدام یک برای شما مناسب است؟

SEO Review Tools دارای یک کنترل‌کننده مرجع دامنه اصلی است. به قدرت بر اساس کمیت و کیفیت بک‌لینک و محتوا نگاه می‌کند. از دیگر معیارهای اندازه‌گیری شده توسط این ابزار شامل سن وب‌سایت و امتیاز رسانه‌های اجتماعی است امتیاز رسانه‌های اجتماعی شما به میزان فعال‌بودن پروفایل‌های اجتماعی و میزان اشتراک‌گذاری محتوای شما مربوط می‌شود. قدرت صفحه نیز اندازه گیری می شود. این معیار مانند DA است، با این تفاوت که به جای کل سایت ها به یک صفحه خاص نگاه میکنند.. قدرت صفحه نیز در مقیاس لگاریتمی یک تا ۱۰۰ محاسبه می شود.اگر می خواهید چندین سایت را به صورت هم زمان چک کنید، افزونه رایگان Linkgraph’s DA Checker می تواند گزینه مناسبی باشد. این ابزار به شما اجازه می دهد معیارهای DA و اسپم را برای حداکثر ۱۰ URL در یک‌زمان بررسی کنید.

اگر می‌خواهید دامنه‌های بیشتری را بررسی کنید، ردیاب رتبه SEO Rankz به شما امکان می‌دهد صدها دامنه را هم‌زمان بررسی کنید. آنها همچنین یک بررسی‌کننده بک‌لینک، مانیتور بک‌لینک و بررسی‌کننده دردسترس‌بودن دامنه را ارائه می‌دهند. Moz یک ابزار جامع تجزیه‌وتحلیل سئو دامنه رایگان دارد. صفحات برتر را با پیوندها، پیوندهای کشف شده و گم شده، دامنه‌های پیونددهنده برتر و کلمات کلیدی را با کلیک‌های تخمینی نشان می‌دهد. البته، می‌توانید برخی از این اطلاعات را با استفاده از Ubersuggest نیز بیابید.

چگونه اعتبار دامنه خود را در استراتژی سئو خود ادغام می‌کنید؟

هنگامی که امتیاز اعتبار دامنه خود و عوامل مؤثر بر آن را تعیین کردید، در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهید؟

با بک‌لینک شروع کنید. شما می‌خواهید به سایت‌های دیگر دلیلی برای لینک دادن به سایت خود بدهید. اگر در چیزی منحصربه‌فرد تخصص دارید یا گزینه جدیدی برای یک محصول یا خدمات ارائه می‌دهید، می‌تواند شروع خوبی باشد. برای ارائه اطلاعات بهتر در مورد جایگاه خود نسبت به رقبا تلاش کنید. همچنین ممکن است عاقلانه باشد که با مشاغل کوچکی همکاری کنید که می‌توانید با آنها شراکت‌های سودمندی ایجاد کنید.

به شرکت‌هایی که قبلاً با آن‌ها رابطه داشته‌اید نیز نزدیک شوید. ببینید آیا راه‌هایی وجود دارد که بتوانید از حضور آنلاین یکدیگر حمایت کنید یا خیر. اسکرین‌شات گرفتن تنها یکی از تاکتیک‌هایی است که می‌توانید به کار بگیرید. همچنین باید محتوای موجود خود را برای فرصت‌های اضافه‌کردن لینک بررسی کنید. به‌عنوان‌مثال اگر به یک کافی‌شاپ اشاره می‌کنید، به وب‌سایت آن‌ها لینک دهید. اگر آن‌ها ترافیک وب خود را تحت‌نظر داشته باشند، شما را در ارتباط با آن‌ها خواهند دید و ممکن است تمایل داشته باشند که این لطف را برگردانند.

البته، شما می‌خواهید مطمئن شوید که تمام بک‌لینک‌هایی که دریافت می‌کنید از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بهتر است چند بک‌لینک باکیفیت داشته باشید تا تعداد زیادی بک‌لینک بی‌اثر.

از پست مهمان کمک بگیرید!

پست مهمان در سایت‌های دیگر نیز می‌تواند به شما کمک کند تا نام و سایت خود را در آن قرار دهید. بااین‌حال، برخی از سایت‌ها برای این کار مناسب‌تر از بقیه هستند. هنگام ارزیابی این که کدام وبلاگ‌ها برای چه کاری مهمان شما می‌شوند، بررسی کنید که آیا لینک‌های آن‌ها “دنبال‌کردن” است یا “دنبال نکردن” این ممکن است بر میزان ارزش لینک تأثیر بگذارد، اگرچه همه لینک‌ها به کاربران کمک می‌کنند تا به وب‌سایت شما برسند، بنابراین لینک‌ها را به‌عنوان یک برندینگ و ابزار ترافیک ارجاعی نیز در نظر بگیرید. همچنین باید به DA و PA آن‌ها برای صفحات هدف، مدت‌زمان پست‌های آن‌ها و مخاطبان آن‌ها نگاه کنید. اگر اهداف آن‌ها مشابه اهداف شما نباشد، ممکن است ارسال مهمان ارزش وقت‌گذاشتن را نداشته باشد.

این جنبه از افزایش اعتبار دامنه شما با استراتژی بازاریابی محتوای شما همپوشانی دارد. اکثر شرکت‌ها در حال حاضر وبلاگ‌ها یا رسانه‌های مشابهی در وب‌سایت‌های خود دارند، بنابراین اگر ندارید شروع کردن چیزی شبیه به این را در نظر بگیرید.

هرچه به طور منظم محتوای بیشتری ایجاد کنید، احتمال رتبه‌بندی شما بیشتر است.

کلام آخر:

ممکن است قدرت دامنه در ابتدا پیچیده به نظر برسد. عوامل زیادی در رتبه‌بندی شما نقش دارند و تجزیه‌وتحلیل همه آنها ممکن است دلهره‌آور به نظر برسد. بااین‌وجود، هنگامی که DA را به دست آوردید، ارزش نظارت و بهینه‌سازی برای آن را دارد. افزودن این مورد به جعبه ابزار SEO به شما امکان می‌دهد درک جامع‌تری از حضور کلی دیجیتال و سلامت وب‌سایت خود داشته باشید.

اگر به مطالب مرتبط علاقه‌مند هستید ،اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.